Trichologické vyšetření – zdarma

trichologické vyšetření

Obrázek: trichologické vyšetření

Co je trichologické vyšetření

Trichologické vyšetření je komplexní diagnostika vlasů a vlasové pokožky, která pomáhá odhalit příčinu různých problémů, jako je vypadávání vlasů, lupy, svědění, nadměrná mastnota, řídnutí vlasů, seborea, lupénka aj.

Před návštěvou trichologa je velmi přínosné sepsat veškeré zdravotní potíže a léčiva, které klient používá. Taktéž je třeba mít umyté vlasy alespoň den předem. Základem správné diagnostiky je znát celkovou anamnézu a mít pokožku v čistém stavu bez nečistot z prostředí. Vyšetření vede vyškolený profesionál, který identifikuje kořenovou příčinu a navrhuje individuální řešení.

Jak se objednám na trichologické vyšetření zdarma?

Po České a Slovenské republice máme více poboček. Najděte si tu nejbližší. Objednejte se na trichologické vyšetření na jedné z klinik, je to snadné:

 • Jednoduše vyberete ze seznamu nejbližší pobočku Vlasové kliniky.
 • Ze služeb zvolte vyšetření trichologickou kamerou + konzultace.
 • Vyberte si volný termín, a potvrdíte rezervaci.

Objednávka je hotová za pár kliknutí. Po dokončení rezervace obdržíte potvrzovací SMS zprávu.

TIP: Na Vlasových klinikách přijímáme také telefonické rezervace.

Cena trichologického vyšetření

Trichologické vyšetření na našich klinikách provádíme zcela zdarma bez nutnosti zakoupení produktů, či služeb. Doba trvání vyšetření je maximálně 30 minut. Proto neváhejte a objednejte se na volné termíny ještě dnes!

Jak trichologické vyšetření probíhá?

 • Anamnéza: při vstupu vás tricholog přivítá se vstupním formulářem. Zde klient uvede podstatné informace o zdravotním stavu, genetice, lécích, pitném režimu aj. Tyto informace jsou velmi podstatnou součástí pro nalezení všech příčin. Následně se vás tricholog doptá na doplňující otázky související s formulářem a vašim problémem.
 • Vyšetření vlasové pokožky: pomocí digitálního mikroskopu (speciální mikroskop s kamerou) tricholog podrobně prozkoumá vlasovou pokožku a vlasové stvoly. Celý postup vyšetření klient vidí na tabletu, samozřejmě je zde prostor pro otázky. Získá tak informace o stavu vlasové pokožky, vlasů a řadu individuálních rad a řešení ke spokojenosti klienta.
 • Složka a záznamy: při každé návštěvě vždy vytváříme osobní složku s podstatnými informacemi i změnami každého klienta. Tak může tricholog i klient porovnat stav své pokožky a vlasů v čase. Důležitá je pro nás spokojenost každého klienta a možnost vyhodnotit ze snímků trichologické kamery změny k lepšímu.
 • Výstup vyšetření: je souhrn mnoha odborných rad ke spokojenosti zákazníka i jeho vlasové pokožky. Například správná praxe při mytí vlasů, výběr kosmetiky, doplňků stravy nebo doporučení vyčištění a výživy pokožky.

Používané technologie:

trichologická kamera

Obrázek: trichologická kamera

 • Trichoskop: speciální mikroskop s kamerou, který umožňuje detailní prozkoumání vlasové pokožky a vlasových stvolů. A je schopen zachycovat snímky do složky klienta.
 • Tablet: díky tabletu můžete celý proces vyšetření sledovat a doptávat se na nejasnosti. Tricholog tak může podrobně zobrazit a popsat stav vlasové pokožky.
 • Složka klienta: je elektronicky nebo písemně vedená, kdykoliv k dispozici na každé klinice v České a Slovenské republice. Obsahuje veškeré potřebné informace ke zjištění stavu a změnám klienta.

Kdy je trichologické vyšetření vhodné:

Vyšetření slouží k identifikaci potíží na pokožce hlavy. Zpravidla se pokožka i vlasy hodnotí vizuálně, či senzoricky. Sledují se veškeré změny: změna barvy, lupy, produkce mazu, stav folikulů atd.

Nejčastěji k nám zákazníci chodí s potížemi:

 • svědění vlasové pokožky
 • vypadávání vlasů
 • řídnutí vlasů
 • lupy a lupovitost pokožky
 • nadměrná mastnota vlasů
 • seboroická dermatitida (seborea)
 • plešatost a alopecie
 • poškození vlasů chemickými úpravami (barvení, melírování, ondulace)
 • po prodělané chemoterapii
 • lupénka (psoriáza)

Vyšetření doporučujeme absolvovat pravidelně 1-2 x do roka. Především jako prevenci vzniku potíží vlasové pokožky a možnosti včasného zásahu. Při vzniku problému navštivte pobočku Vlasové kliniky ihned.

Výhody trichologického vyšetření

 • Vyšetření trichologickou kamerou je bezbolestné a neinvazivní.
 • Přesná diagnostika příčiny problémů s pokožkou a vlasy.
 • Možnost nalezení efektivního řešení.
 • Prevence dalších komplikací a vzniku problému.

Pokud vás trápí obtíže s vlasy a vlasovou pokožkou, neváhejte se obrátit na trichologa.

Trichologické vyšetření pomůže odhalit skutečnou příčinu potíží a navrhnout vhodné řešení na míru.

Včasná diagnostika a léčba je klíčová pro zlepšení stavu vlasů a vlasové pokožky.

Trichologické vyšetření ani práce trichologa nenahrazuje lékařské vyšetření ani práci lékaře. V případě větších obtíží se obraťte na svého dermatologa.


Zdroje informací

1) ARENBERGER, Petr. Klinická trichologie: nemoci vlasů a nové trendy v jejich léčbě. Praha: Maxdorf, 2002. ISBN 80-859-1287-2.

2) CHANDRASHEKAR, Bhagwat S. IADVL Textbook of Trichology. London: JP Medical, 2018. ISBN 978-93-5270-391-3.

3) KELLY, Paul A., A. Paul KELLY a Susan C. TAYLOR. Dermatology for skin of color. New York: McGraw-Hill, 2009. ISBN 978-0-07-144671-6

4) KREMER, Bruno P. Mikroskop zcela jednoduše: preparace, barvení i digitální mikrofotografie krok za krokem. Praha: Aventinum, 2013. Fotografické atlasy. ISBN 978-80-7151-372-8.

5) MONTAGNA, William a Paul F. PARAKKAL. The structure and function of skin. 3d ed. New York: Academic Press, 1974. ISBN 01-250-5263-4.

6) Sid Becker, Transport modeling of skin electroporation and the thermal behavior of the stratum corneum, International Journal of Thermal Sciences, Volume 54, 2012, Pages 48-61, ISSN 1290-0729

Otevírací doba

Poradna / nejčastější dotazy

V poradně najdete často kladené otázky.
Pokud Vaše otázka zůstává stále nezodpovězená,
nestyďte se zeptat.

Newsletter

Chcete dostávat nové informace ohledně vypadávání
a obnovy růstu vlasů? Nebo se podělit o poznatky
našich klientů a být informování o zvýhodněných akcích?

  Máte zájem si otevřít vlastní pobočku vlasové kliniky?